تفاوتهای پوستر و بنر چیست

سبد مقایسه (0)

مقایسه

تفاوتهای پوستر و بنر چیست

 

 

برای یک تبلیغ موثر بهتر است شناخت کاملی به ابزار کارمان داشته باشیم، شناخت روشهای مختلف تبلیغات محیطی بی شک اولین و مهم ترین گام در رسیدن به یک هدف تجاریست. در این مقاله کوتاه سعی داریم به مقایسه بنرها و پوستر های تبلیغاتی بپردازیم.

- شاید اولین فاکتوری که این دو محصول مشابه را از هم متمایز می کند فاکتور اندازه است. در اغلب موارد پوستر ها ابعادی نهایتا تا سایز A2 دارندولی طول یک بنر می تواند از چند متر هم تجاوز کند.
-نکته بعدی نحوه قرارگیری و طراحی و چاپ پوسترهاست که عمدتا به صورت عمودی اجرا می شوند و در مقابل بنرها بیشتر به شکل افقی نمایش داده می شوند.


پوستر نمونه

 

-بنرها و پوسترها را می توان از از نظر جنس مدیای چاپ هم تفکیک کرد. در حالی که پوستر ها معمولا روی کاغذ چاپ می شوند در چاپ بنر از مدیاهای صنعتی مقاوم تر و ضخیم تری استفاده می شود. شاید این تفاوت به این دلیل باشد که پوستر ها معمولا در مدت زمان کوتاه تری نسبت به بنر ها مورد استفاده قرار می گیرند.
-محتوا را شاید بتوان اصلی ترین تفاوت یک پوستر و بنر تبلیغاتی دانست. در جایی که پوستر های ابزار مناسبی برای اطلاع رسانی مثلا در مورد زمان و مکان یک رویداد هستند بنر ها با توضیحات کمتر و جلوه بصری قوی تر در برندینگ و جلب توجه عموم مهارت بیشتری دارند.

 

بنر فضای خارجی

 

در نهایت ممکن است درموقعیتهای خاص ابعاد، اشکال و محتوای بنر و پوستر ها کاملا برعکس باشد ولی دانش شناخت و توانایی تفکیک روشهای تبلغات محیطی یک پیش نیاز مهم برای رسیدن به هدف است.

نظرات کاربران

امین

6:32 بعداز ظهر 1398/04/04

سلام . ممنون بابت این مقاله مفید...
بنظرم بهترین سایت واسه طراحی پوستر و بنر یا حتی کسب درآمد از طراحی بنر های تبلیغاتی سایت خدمات یاب هستش:
https://khadamatyab.com/خدمات/طراحی-پوستر-و-بنر/

کاربر گرامی، لطفا نظر خود را صرفا در مورد همین پست و به فارسی تایپ نمائید

فیلد های ضروری را پر کنید.
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید
متن پیام را وارد نکرده اید
کد امنیتی را وارد کنید
گفتگوی آنلاین
0
x
در حال بارگذاری ...